روش استفاده از اپلیکیشن

۱-دانلود اپلیکیشن

اپلیکیشن زی‌رو در گوگل پلی، کافه بازار و مایکت در دسترس است. نسخه وب اپ نیز در دسترس کاربران گوشی های اپل قرار دارد.

۲-دسترسی لوکیشن

برای اجاره موتور برقی، دوچرخه برقی و اسکوترهای برقی زی‌رو نیاز است که به اپلیکیشن دسترسی لوکیشن بدهید. در قسمت تنظیمات گوشی دسترسی لوکیشن را فعال کنید.

۳-شماره تماس و سامانه شاهکار و احراز هویت

اگر می‌خواهید از زی‌رو استفاده کنید از شماره موبایلی که به نام خودتان است استفاده کنید. ما هویت شما را بوسیله سامانه شاهکار احراز می‌کنیم. کافیست شماره ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

۴-رزرو و اجاره

ابتدا موقعیت مکانی خود رابیابید (دکمه سمت راست پایین) را فشار دهید. وسایل نزدیک به خود را ببینید. امکان فیلتر کردن انواع وسیله بر روی اپلیکیشن برای شما وجود دارد (دکمه فیلترینگ سمت راست پایین). وسیله مورد نظر خود را انتخاب و رزو کنید و به سمت وسیله حرکت کنید. وسیله به مدت ۵ دقیقه بصورت رایگان در رزرو شما خواهد بود.

توجه: وسیله ای را انتخاب کنید که باتری متناسب با سفر شما داشته باشد.

۵-پارکینگ

پارکینگ‌های زی‌رو بر روی اپلیکیشن (روی نقشه دکمه فیلترینگ - سمت راست پایین) قابل مشاهده است. در ضمن زمانی که در سفر هستید نیز می‌توانید پارکینگ‌ها را بر روی نقشه ببینید. به ظرفیت ایستگاهها توجه کنید. اگر ایستگاهی ظرفیت آن صفر باشد روی نقشه قابل مشاهده نیست. در پایان سفر باید موتور برقی، دوچرخه برقی و یا اسکوتر برقی را در پارکینگ‌های زی‌رو پارک کنید.

۶-قفل کردن و پایان سفر

قبل از زدن پایان سفر در اپلیکیشن حتما وسیله را به میله و یا درخت قفل کنید.

۷-قوانین راهنمایی و رانندگی

خواهشمندیم با احتیاط برانید و تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید. لطفا در مسیرهای مورد تایید پلیس راهور برانید.